Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Góry czy morze?

Wybierając się na wakacje i nie chcąc opuszczać kraju, zazwyczaj rozważamy dwie możliwości – góry lub morze. Czasami dołączamy do nich mazurskie jeziora, jednak dominują zawsze dwa pierwsze kierunki. Który z nich będzie lepszy, jeśli będą to nasze pierwsze rodzinne wakacje, na które zabieramy nasze dzieci?

Piękno gór i wysokie wymagania

Jeśli planujemy wakacje z dzieckiem to musimy przede wszystkim liczyć się z tym, że dziecku należy zapewnić bezpieczeństwo i atrakcje, które sprawią, że cała podróż będzie zapamiętano jako fantastyczne przeżycie, a nie jak kilka, czy też kilkanaście dni wyrwanych z życia. Góry to doskonały kierunek, pod warunkiem, że dziecko jest już starsze, a przede wszystkim rozsądne.

Spacery, nawet po niższych partiach gór są bardzo wymagające, nie wspominając już o wyższych partiach, gdzie poza wymaganiami kondycyjnymi, niezbędna jest duża ostrożność. Wybór gór w przypadku mniejszych dzieci wydaje się więc nierozsądnym pomysłem, ponieważ narażamy dzieci na zmęczenie, kontuzje i sami wręcz prosimy się o wypadek. Piękne widoki mogą tego później nie wynagrodzić. Jeśli natomiast wybierzemy się w góry, jednak nie mamy zamiaru po nich spacerować, warto zastanowić się, czy ilość atrakcji w samym mieście jest wystarczająca do zorganizowania czasu dziecku.

Nadmorska sielanka

Jeśli nie chcemy narażać naszych najbliższych na kontuzje, zmęczenie i wakacje, z których nie będą zadowoleni, to zdecydowanie lepszym i pewniejszym kierunkiem będzie morze. Bałtyk to obecnie fantastyczne miejsce do wypoczynku. Bez problemu znajdziemy tam odpowiedni hotel, nawet jeśli podróżujemy z najmłodszymi dziećmi. Punkty gastronomiczne są przygotowane na takie ewentualności i często można spotkać w nich specjalne dziecięce menu. Same miasta oferują też szereg atrakcji, wśród których odnajdą się ludzie w różnym wieku, nawet najmłodsi. Największą atrakcją pozostaje jednak oczywiście samo morze, plaże i słoneczna pogoda, która zapewnia nie tylko opaleniznę, ale również przyjemny, fantastyczny wypoczynek.

Planując wakacje z młodszym dzieckiem warto szczególną wagę przyłożyć do odpowiedniego zakwaterowania. Wiele nadmorskich placówek hotelowych oferuje obecnie bardzo atrakcyjne ceny dla rodzin z dziećmi, a także mnóstwo atrakcji czekających na najmłodszych gości hotelowych. Bardzo dobrym przykładem może być Astor Hotel z Jastrzębiej Góry, który oferuje bardzo szeroką ofertę atrakcji przygotowanych specjalnie dla rodzin chcących wypocząć nad morzem na wakacjach z dziećmi. Z przykładową ofertą hotelu zapoznać możecie się pod adresem witryny internetowej.